Vinařství Vaněk

Vinari Znojmo, vinar Jan VanekVinařství Jana Vaňka vzniklo v roce 1995 v největší vinařské oblasti okresu Znojmo – v obci Vrbovec. Obhospodařuje přes 4 ha vinic v jedné z nejlepších poloh zdejšího okolí. Zdejší půdy obsahují velké množství minerálů a spolu s příhodným podnebím dávají zdejšímu vínu specifický charakter.

Vinari Znojmo, vinar Jan Vanek

Filozofií Jana Vaňka je produkovat víno, které dosahuje nejvyšší možné kvality po dlouhodobém zrání v lahvích. Proto používá mj. vysoce kvalitní přírodní a nelisované korky, díky kterým víno žije ještě několik let po uzavření do lahve.

Výjimečné kvality vína dosahuje starostlivou péčí o vinohrad, reduktivním řezem a velmi pozdní ruční sklizní. Mladé víno zraje v tradičních dubových sudech.

Vinařství Vaněk získalo řadu ocenění z domácích i mezinárodních soutěží. Bílá vína Sauignon a Ryzlink rýnský mají certifikaci VOC Znojmo.

 

Vinari Znojmo, vinar Jan Vanek

Vinari Znojmo, vinar Jan VanekVinari Znojmo, vinar Jan Vanek
 
 
Nabídku vín Vinařství vaněk Vám na internetu exkluzivně nabízí Vinaři Znojmo. Přejít na nabídku Vinařství Vaněk. 
 
Vinari Znojmo, vinar Jan VanekVinari Znojmo, vinar Jan VanekVinari Znojmo, vinar Jan VanekVinari Znojmo, vinar Jan Vanek
 

Newsletter
Nevyplňujte toto pole:
Novinky
16.7.2014
Znojemský festival Šramlfest začíná 25.7.

7. ročník letního festivalu Šramlfest se uskuteční 25. - 26. 7. 2014 na Mikulášském náměstí ve Znojmě. Vidět můžete alternativní kapely, divadlo i výtvarno. Dohrou festivalu bude projekce varhanního koncertu Filipa Topola v neděli 27.7. v Hospůdce Na Věčnosti. Více na http://sramlfest.eu/

31.5.2014
Otevřené sklepy Chvalovice

Zveme Vás na den otevřených sklepů ve Chvalovicích. Ochutnat tak můžete vína z naší nabídky z Vinařství Waldberg, Vaněk a Lahofer. Akce se koná 21. června od 10 hod v chvalovické sklepní uličce. Více informací najdete zde. 

13.5.2014
Májové putování po sklepech

Navštivte Májové otevřené sklepy s degustací mnoha výborných šaldorfských vín. 17. května 2014 - třetí květnovou sobotu. Celodenní putování po vinných sklepech s ochutnávkou vín a bohatým hudebním a doprovodným programem pro děti i dospělé. Soutěž o nejlepšího degustátora a rozpoznávání typických aromat - vítěz obdrží trakař šaldorfských vín. http://www.modre-sklepy.cz/soubory/plakat-mos-2014-1.jpg

Přihlášení
Nemůžete vyplnit toto pole